همه‌گیری کووید-۱۹ تمام نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، "تدروس آدهانوم" اولین بار در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ کووید-۱۹ را یک بیماری همه گیر توصیف کرد. با گذشت دو سال، وی نسبت به اینکه چگونه ویروس هنوز در برخی از نقاط جهان در حال تکامل و افزایش است، ابراز تاسف کرد.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: اگرچه موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در سطح جهان رو به کاهش است و چندین کشور محدودیت‌های کرونایی را لغو کرده‌اند، این همه‌گیری هنوز به پایان نرسیده است و تا زمانیکه در تمام نقاط تمام نشود، هیچ نقطه ای از جهان از آن در امان نخواهد بود.

وی افزود: ویروس به تکامل خود ادامه می‌دهد و ما همچنان در توزیع واکسن‌ها، انجام غربالگری و درمان‌ بیماران در برخی مناطق با موانع بزرگی روبرو هستیم.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، تدروس آدهانوم همچنین در مورد کاهش اخیر تعداد تست‌های کرونا هشدار داد و گفت: این اقدام بشر را نسبت به آنچه کووید-19 در سر دارد، غافل می کند. چندین کشور تعداد تستهای تشخیص کرونا را به شدت کاهش داده اند که نگران کننده است. در این شرایط، توانایی ما در کنترل ویروس، نحوه انتشار و چگونگی تکامل آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد. 

پایان پیام/

مطالب مشابه