تاکنون بیش از ۴۵۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۱۵۴,۹۶۰ مبتلا، ۹۹۳,۰۴۴ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۸۷,۸۷۵ مبتلا، ۵۱۵,۸۳۳ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۳۰۵,۱۱۴ مبتلا، ۶۵۴,۶۱۲ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۳۸۱,۲۷۹ مبتلا، ۱۴۰,۰۲۹ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۵۳۰,۴۸۵ مبتلا، ۱۶۲,۷۳۸ قربانی
6_ روسیه ۱۷,۲۴۲,۰۴۳ مبتلا، ۳۵۹,۵۸۵ قربانی

7_ آلمان ۱۶,۸۸۱,۹۴۸ مبتلا، ۱۲۵,۹۱۱ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۵۱۳,۷۷۴ مبتلا، ۹۶,۲۱۷ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۲۶۸,۴۵۹ مبتلا، ۱۵۶,۶۴۹ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۲۲۳,۹۷۴ مبتلا، ۱۰۱,۱۳۵ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۱۷ هزار و ۵۴۴ مورد ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۷۱۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کره جنوبی، کلمبیا، اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، ویتنام، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، فیلیپین، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.