تاکنون بیش از ۴۵۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۱۶۹,۵۳۴ مبتلا، ۹۹۳,۶۹۳ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۹۰,۹۹۱ مبتلا، ۵۱۵,۸۵۰ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۳۵۰,۳۷۹ مبتلا، ۶۵۴,۹۹۳ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۴۵۳,۷۲۲ مبتلا، ۱۴۰,۰۸۰ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۵۳۰,۴۸۵ مبتلا، ۱۶۲,۷۳۸ قربانی
6_ روسیه ۱۷,۲۹۰,۱۹۷ مبتلا، ۳۶۰,۲۱۵ قربانی

7_ آلمان ۱۷,۰۲۷,۲۱۵ مبتلا، ۱۲۶,۰۷۷ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۵۳۴,۲۳۹ مبتلا، ۹۶,۳۴۹ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۳۲۳,۱۲۸ مبتلا، ۱۵۶,۷۸۲ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۲۲۳,۹۷۴ مبتلا، ۱۰۱,۱۳۵ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۱۹ هزار و ۷۶۳ مورد ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۸۳۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کره جنوبی، کلمبیا، ویتنام اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، فیلیپین، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه