تاکنون بیش از ۴۶۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۵ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۲۱۶,۲۶۸ مبتلا، ۹۹۱,۰۳۸ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۹۶,۰۶۲ مبتلا، ۵۱۶,۰۰۵ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۳۸۲,۱۹۶ مبتلا، ۶۵۵,۳۲۶ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۵۳۲,۹۹۷ مبتلا، ۱۴۰,۲۹۴ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۷۰۰,۹۵۲ مبتلا، ۱۶۲,۸۷۳ قربانی
6_ روسیه ۱۷,۳۷۶,۲۴۱ مبتلا، ۳۶۱,۳۴۴ قربانی

7_ آلمان ۱۷,۳۴۲,۳۵۱ مبتلا، ۱۲۶,۲۴۵ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۵۷۶,۰۶۹ مبتلا، ۹۶,۶۲۰ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۴۰۲,۹۰۵ مبتلا، ۱۵۶,۹۹۷ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۲۲۳,۹۷۴ مبتلا، ۱۰۱,۱۳۵ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۲۶ هزار و ۹۰۶ مورد ابتلا و ۱۳۹ هزار و ۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه چهاردهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کره جنوبی، هلند، ایران، ویتنام، کلمبیا، اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، فیلیپین، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه