تاکنون بیش از ۴۶۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۵ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۲۴۴,۹۳۶ مبتلا، ۹۹۲,۳۰۲ قربانی
2_ هند ۴۲,۹۹۸,۹۳۸ مبتلا، ۵۱۶,۱۰۳ قربانی

3_ برزیل ۲۹,۴۳۲,۲۷۴ مبتلا، ۶۵۵,۶۴۹ قربانی
4_ فرانسه ۲۳,۶۴۹,۶۱۵ مبتلا، ۱۴۰,۴۴۰ قربانی

5_ انگلیس ۱۹,۸۲۰,۱۸۱ مبتلا، ۱۶۳,۰۹۵ قربانی
6_ آلمان ۱۷,۵۶۷,۷۳۸ مبتلا، ۱۲۶,۵۳۲ قربانی

7_ روسیه ۱۷,۴۱۲,۹۱۹ مبتلا، ۳۶۱,۹۰۲ قربانی
8_ ترکیه ۱۴,۶۰۰,۶۸۳ مبتلا، ۹۶,۷۳۵ قربانی

9_ ایتالیا ۱۳,۴۸۹,۳۱۹ مبتلا، ۱۵۷,۱۷۷ قربانی
10_ اسپانیا ۱۱,۲۶۰,۰۴۰ مبتلا، ۱۰۱,۴۱۶ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۲۹ مورد ابتلا و ۱۳۹ هزار و ۱۸۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه چهاردهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کره جنوبی، هلند، ایران، ویتنام، کلمبیا، اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، استرالیا، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، بلژیک، ، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه