ثبت آمار بالای ابتلای روزانه به کرونا در چین برای چهارمین روز متوالی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، گزارش ها حاکیست بیشتر موارد ابتلا به کووید ۱۹ در شمال شرق این کشور گزارش می شوند.

بر اساس گزارش ها، این موارد ابتلا به کووید۱۹ در چین در مقایسه با آمار روز قبل از آن که ۳۵۰۷ مورد ابتلا گزارش شده بود، تقریبا به نصف کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹، چین تاکنون ۱۲۲ هزار و ۴۵۶ مورد ابتلا به این بیماری را به ثبت رسانده است.

همچنین مقامات چین امروز "چهارشنبه" از شناسایی هزاران مورد جدید ابتلا به کروناویروس ناشی از شیوع سویه اُمیکرون خبر دادند که موجب شده میلیون‌ها نفر قرنطینه شوند. این موضوع موجب نگرانی نظام سلامت شده است و به همین دلیل اقداماتی برای اختصاص فضای بیشتر به منظور افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در نظر گرفته شده است.

این کشور امروز از شناسایی مجموعا ۳۲۹۰ مورد جدید کووید-۱۹ "بومی و خارجی - علامت دار و بدون علامت" خبر داد که ۱۱ مورد دچار نوع شدید بیماری بوده اند. این آمار نسبت به تعداد کل مبتلایان در روز سه‌شنبه کاهش داشته اما سویه مسری اُمیکرون، سخت‌ترین چالش را برای استراتژی "کووید صفر" در این کشور به همراه داشته است.

چین که اولین مورد ابتلا به کروناویروس را اواخر سال ۲۰۱۹ در ووهان ثبت کرد، بیش از یک سال است که هیچ مورد مرگ و میر ناشی از کووید را به طور رسمی گزارش نکرده است. طبق پروتکل‌های سختگیرانه کووید-۱۹، این کشور همه بیماران با هر گونه علائم کرونا به بیمارستان‌های تخصصی منتقل می کرد.

هرچند افزایش شدید موارد ابتلا که منجر به قرنطینه شدن ۱۷.۵ میلیون نفر از ساکنان منطقه شنزن و اعمال محدودیت‌ها در شانگهای و سایر شهرها شده است، نگرانی‌هایی را در مورد کمبود تخت بیمارستانی به همراه داشته است.

به گزارش ژاپن تودی، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرده است که بیماران مبتلا به موارد خفیف کووید می‌توانند برای کاهش فشار بر بیمارستان‌ها در یک مرکز قرنطینه، ایزوله شوند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه