جزئیات مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس شیراوژن در حاشیه جلسه ستاد lgd کرونا درباره آخرین مصوبات این ستاد گفت: مجوز سفرهای نوروزی بر اساس واکسیناسیون دو دز داده شده است و بخش عمده مردم سفرها را آغاز کردند، اکنون این نگرانی وجود دارد که ممکن است عادی انگاری منجر به تکرار موج یا افزایش تعداد بیماران شود که می‌تواند خبر نگران کننده‌ای باشد. در برخی کشورهای اروپایی که شرایط فروکش کردن سویه امیکرون وجود داشت،‌ مجددا این سویه فعال شد ولی امیدواریم مردم ما اگرچه می‌توانند سفر یا دید و بازدید بروند اما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی ستاد ملی کرونا ادامه داد: موضوع تشکیل تیم‌های واکنش‌ سریع در مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در جلسه امروز مورد تایید قرار گرفت. اگرچه این تیم‌ها الان هم فعال هستند اما تاکید شد که این تیم‌ها برای هفته‌های پیش رو و خدایی نکرده رخ دادن موج‌های بعدی هم آمادگی کافی را داشته باشند تا به کمک بخش‌هایی که نیاز است بشتابند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: نکته مورد توجه دیگر بحث اتصال مراکز اقامتی،‌ سینماها و... به سامانه «ایران من» است تا استعلام لازم را برای اطمینان از سلامت  و واکسیناسیون مراجعه کنندگان کسب شود، در جلسه ستاد بر موضوع واکسیناسیون دو دز مسافرین ورودی خارجی و همچنین داشتن آزمایش منفی کرونای آنها نیز در جلسه تاکید شد، در نهایت نیز بر آموزش حضوری مدارس هم تاکید بیشتری شد که حتما باید این آموزش‌ها پس از نوروز به شکل حضوری باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه