ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیاز حوزه سلامت استفاده می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یونس پناهی افزود: دستیابی به اهداف شعار امسال، بسیار سرنوشت ساز است.

او تاکید کرد: باید تحقیقات و پژوهش ها در دانشگاه های علوم پزشکی کشور ارتقا یابد و برای رسیدن به این هدف مهم، سه اصل اعتماد به قشر جوان و پژوهشگر، انتخاب طرح های تحقیقاتی براساس استنادهای علمی و استفاده از ظرفیت های دانشگاه های علوم پایه و مهندسی و رفع موانع تولید و نیز ایجاد ظرفیت جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در تحقیقات و فن آوری در دستور کار دانشگاه های علوم پزشکی قرار بگیرد.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: باید درصد قابل توجهی از تحقیقات کشور را از درون شرکت های دانش بنیان پیش برد، زیرا دانشگاه ها علاوه بر دانش و نخبگان توانمند از زیرساخت های مطلوبی برای انجام مطالعات و طرح های تحقیقاتی که نیاز مردم را در حوزه سلامت مرتفع می سازد، بهره مند هستند.

پناهی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی توانمند بزرگی دارد که در حوزه های مختلف مانند پزشکی بازساختی، سل تراپی و ژن تراپی فعالیت دارند، همچنین این شرکت ها و مراکز تحقیقاتی طرح های متنوعی دارند که در راستای نیاز حوزه سلامت کشور است و در اولویت فعالیت ها قرار می گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های علوم پزشکی، علوم پایه و مهندسی، برای رسیدن به محصولات دانش بنیان باید در کنار هم قرار بگیرند و از ظرفیت های یکدیگر برای پیشبرد اهداف استفاده کنند.

پناهی حمایت ویژه خود را از تکمیل طرح های تحقیقات در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی و محصولات و فرآورده هایی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه دارو و مکمل، سرطان و داروهای نوترکیب در حال انجام و پیگیری است، اعلام کرد و افزود: امیدواریم که در ۶ ماه نخست امسال به عرصه مصرف برسد، همچنین تکمیل اتاق تمیز و اخذ مجوزهای فراوردهای دارویی و تجهیزات پزشکی نیز مورد تاکید قرار گرفت.

پایان پیام/

مطالب مشابه