هشدار شیوع همزمان آنفلوآنزا و کووید در استرالیا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آمار نشان می دهد که موارد ابتلا به آنفلوآنزا در استرالیا در سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) در نتیجه اعمال محدودیت های کرونایی به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کووید۱۹ به پایین ترین حد خود رسید.

بر اساس آمارهای رسمی، استرالیا در سال گذشته میلادی ۵۹۸ مورد تایید شده ابتلا به آنفلوآنزا را بدون هیچ مورد فوتی ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری گزارش کرد و این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی و قبل از همه گیری بیماری کووید۱۹، ۳۱۳ هزار و ۳۳ مورد ابتلا به آنفلوآنزا و ۹۵۳ مورد مرگ ناشی از این بیماری در این کشور به ثبت رسید.

همچنین یک مقام مسوول مرتبط با سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز در این باره گفت: من فکر می کنم در سال جاری میلادی شاهد بازگشت آنفلوآنزا خواهیم بود.

به گزارش شینهوا، کارشناسان نیز هشدار داده‌اند که احتمالاً، ایمنی طبیعی استرالیایی‌ها در برابر آنفلوآنزا در طول همه‌گیری کووید۱۹ به دلیل قرنطینه‌های طولانی و محدودیت‌های اجتماعی کاهش یافته است و از این رو، برنامه ملی ایمن‌سازی در برابر آنفلوآنزا از ۴ آوریل آغاز می شود و از استرالیایی ها خواسته می شود که به منظور پیشگیری از ضربه مضاعف ناشی از رشد همزمان موارد ابتلا به کووید و آنفلوآنزا به نظام درمانی این کشور، در برابر آنفلوآنزا نیز واکسینه شوند.

بر اساس آمارهای رسمی استرالیا تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۲۷۹ هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ و بیش از ۵۸۰۰ مورد مرگ ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری را گزارش کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه