تاکنون بیش از ۴۹۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۲ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۹۰۰,۰۱۲ مبتلا، ۱,۰۰۹,۳۹۰ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۳۰,۹۲۵ مبتلا، ۵۲۱,۵۱۸ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۰۴۰,۱۲۹ مبتلا، ۶۶۰,۵۸۶ قربانی
4_ فرانسه ۲۶,۲۲۸,۵۲۱ مبتلا، ۱۴۲,۷۸۴ قربانی

5_ آلمان ۲۱,۹۵۶,۲۸۲ مبتلا، ۱۳۰,۹۶۹ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۴۱۰,۳۰۵ مبتلا، ۱۶۶,۱۴۸ قربانی

7_ روسیه ۱۷,۹۲۶,۱۰۴ مبتلا، ۳۷۰,۳۱۱ قربانی
8_ ایتالیا ۱۴,۹۶۶,۰۵۸ مبتلا، ۱۶۰,۱۰۳ قربانی

9_ ترکیه ۱۴,۹۱۹,۵۹۱ مبتلا، ۹۸,۲۳۴ قربانی
10_ کره جنوبی ۱۴,۵۵۳,۶۴۴ مبتلا، ۱۸,۰۳۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۸۰ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۴۰۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه