تاکنون بیش از ۴۹۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنجشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۱,۹۵۰,۲۴۷ مبتلا، ۱,۰۱۰,۵۳۷ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۳۱,۹۵۸ مبتلا، ۵۲۱,۵۶۰ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۰۶۷,۲۴۹ مبتلا، ۶۶۰,۷۸۲ قربانی
4_ فرانسه ۲۶,۳۹۰,۴۷۱ مبتلا، ۱۴۲,۹۱۲ قربانی

5_ آلمان ۲۲,۱۶۴,۰۶۰ مبتلا، ۱۳۱,۵۱۶ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۴۶۱,۵۵۶ مبتلا، ۱۶۹,۰۹۵ قربانی

7_ روسیه ۱۷,۹۴۰,۷۶۵ مبتلا، ۳۷۰,۶۰۲ قربانی
8_ ایتالیا ۱۵,۰۳۵,۹۴۳ مبتلا، ۱۶۰,۹۷۳ قربانی

9_ ترکیه ۱۴,۹۲۹,۹۰۵ مبتلا، ۹۸,۲۷۵ قربانی
10_ کره جنوبی ۱۴,۷۷۸,۴۰۵ مبتلا، ۱۸,۳۸۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۸۰ هزار و هشت مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۴۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه