تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۱ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۲,۱۰۳,۰۶۷ مبتلا، ۱,۰۱۲,۴۶۱ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۳۶,۹۲۸ مبتلا، ۵۲۱,۷۲۳ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۱۶۱,۲۰۵ مبتلا، ۶۶۱,۳۸۹ قربانی
4_ فرانسه ۲۶,۹۷۲,۸۶۷ مبتلا، ۱۴۳,۴۶۶ قربانی

5_ آلمان ۲۲,۷۷۱,۸۸۶ مبتلا، ۱۳۲,۳۱۱ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۶۴۱,۰۰۴ مبتلا، ۱۷۰,۱۰۷ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۰۰۷,۹۱۵ مبتلا، ۳۷۱,۹۶۴ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۵,۶۳۵,۲۷۴ مبتلا، ۱۹,۸۵۰ قربانی

9_ ایتالیا ۱۵,۳۲۰,۷۵۳ مبتلا، ۱۶۰,۸۶۳ قربانی
10_ ترکیه ۱۴,۹۶۵,۸۶۷ مبتلا، ۹۸,۴۳۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۹۴ هزار و ۷۶۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۶۵۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، شیلی، سوئیس و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه