تاکنون بیش از ۵۰۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

جولان زیرسویه‌های امیکرون در اروپا
در اروپا نیز طی هفته‌های اخیر و به دنبال جولان زیرسویه‌های امیکرون، آمار ابتلا به این بیماری رکوردهای تازه‌ای را به جا گذاشته و سه کشور فرانسه،‌ آلمان و انگلیس را به صدر جدول مبتلایان در اروپا کشانده است.

در این میان فرانسه با ثبت بیش از ۲۷.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین کرونای XE که سویه جدید و ترکیبی از دو زیرسویه امیکرون است برای اولین‌ بار در ماه ژانویه در انگلیس مشاهده شد و تاکنون بیشترین نرخ ابتلا را در این کشور داشته است.

در اروپا همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۲,۳۰۹,۱۱۳ مبتلا، ۱,۰۱۵,۴۴۱ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۴۲,۰۹۷ مبتلا، ۵۲۱,۷۸۱ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۲۵۰,۰۷۷ مبتلا، ۶۶۱,۹۹۳ قربانی
4_ فرانسه ۲۷,۶۸۴,۳۷۴ مبتلا، ۱۴۴,۱۲۲ قربانی

5_ آلمان ۲۳,۴۱۱,۵۷۷ مبتلا، ۱۳۳,۴۱۵ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۷۴۷,۶۳۸ مبتلا، ۱۷۱,۳۹۶ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۰۶۴,۴۵۴ مبتلا، ۳۷۳,۲۶۷ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۶,۳۰۵,۷۵۲ مبتلا، ۲۱,۰۹۲ قربانی

9_ ایتالیا ۱۵,۶۵۹,۸۳۵ مبتلا، ۱۶۱,۶۰۲ قربانی
10_ ترکیه ۱۴,۹۹۱,۶۶۹ مبتلا، ۹۸,۵۵۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۰۵ هزار و ۶۴ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۸۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، اتریش، تایلند، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه