تاکنون بیش از ۵۰۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۷.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۲,۴۱۶,۶۸۷ مبتلا، ۱,۰۱۶,۱۵۹ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۴۷,۵۹۴ مبتلا، ۵۲۲,۰۰۶ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۲۷۹,۲۷۰ مبتلا، ۶۶۲,۲۶۶ قربانی
4_ فرانسه ۲۷,۸۱۶,۲۹۹ مبتلا، ۱۴۴,۳۸۷ قربانی

5_ آلمان ۲۳,۵۸۸,۳۵۵ مبتلا، ۱۳۳,۵۳۳ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۸۶۳,۹۴۴ مبتلا، ۱۷۱,۸۷۸ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۰۹۲,۷۹۱ مبتلا، ۳۷۳,۹۴۸ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۶,۵۸۳,۲۲۰ مبتلا، ۲۱,۵۲۰ قربانی

9_ ایتالیا ۱۵,۷۵۸,۰۰۲ مبتلا، ۱۶۱,۸۹۳ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۰۰۳,۶۹۶ مبتلا، ۹۸,۶۱۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۰ هزار و ۷۸۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۸۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه