ابتلای بیش از ۵۱۲.۹ میلیون نفر در جهان به کووید-۱۹
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۳,۰۳۷,۰۵۹ مبتلا، ۱,۰۲۰,۶۶۰ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۷۵,۸۶۴ مبتلا، ۵۲۳,۸۰۳ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۴۳۳,۰۴۲ مبتلا، ۶۶۳,۴۸۴ قربانی
4_ فرانسه ۲۸,۵۹۵,۸۰۳ مبتلا، ۱۴۵,۸۶۹ قربانی

5_ آلمان ۲۴,۷۰۴,۵۹۷ مبتلا، ۱۳۵,۷۹۴ قربانی
6_ انگلیس ۲۲,۰۳۸,۳۴۰ مبتلا، ۱۷۴,۹۱۲ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۱۷۴,۹۹۱ مبتلا، ۳۷۵,۷۲۷ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۷,۲۳۷,۸۷۸ مبتلا، ۲۲,۷۹۴ قربانی

9_ ایتالیا ۱۶,۴۰۹,۱۸۳ مبتلا، ۱۶۳,۳۷۷ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۰۳۰,۳۲۱ مبتلا، ۹۸,۷۶۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۱ هزار و ۱۲۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۷۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، استرالیا، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه