وزیر بهداشت در جلسه تصمیم‌گیری آزمون دستیاری حاضر نشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، هامون سبطی در خصوص جزئیات جلسه نمایندگان مجلس با وزیر بهداشت درباره بررسی تعویق آزمون دستیاری گفت: نمایندگان مجلس از وزیر بهداشت بابت تبصره یک ماده ۴۵ به کمیسیون آموزش احضار کرده بودند که متاسفانه آقای عین‌اللهی در این جلسه حاضر نشد که برخی نمایندگان مجلس این موضوع را بی احترامی به مجلس دانستند. همچنین نمایندگان کمیسیون آموزش تاکید داشتند که اگر حکم  دیوان را هم در نظر نگیریم دستور معاون حقوقی رئیس جمهور مبنی بر حذف منابع قدیمی در این آزمون وجود دارد و آزمون باید به تعویق بیفتد.

وی افزود: نمایندگان مجلس در این جلسه مطرح کردند که چرا فردی که به عنوان وزیر دولت درحال فعالیت است حکم دولت را نمی‌پذیرد؟ و چه جریان‌های نفوذی در این ماجرا نقش دارند که مانع اجرای دستور دولت شده است؟ همچنین نمایندگان مجلس در این جلسه مطرح کردند که عدم توجه به مطالبه نخبگان باعث دلخوری آنها و بی اعتمادی آنها به مجاری قانونی می‌شود و به نوعی آنها را تشویق می‌کند که کشورهای دیگر مهاجرت کنند،

دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت کشور  ادامه داد: در این جلسه یکی از نمایندگان معتقد بودند که این اعتراضات زیر سر یک انتشاارت است که به این شکل به دنبال فروش کتابهای خود است که این موضوع هم توسط دیگر نماینگان مجلس رد شد و آنها اظهار داشتند که ناشرهایی که به دنبال فروش کتابهای قدیمی و تاریخ گذشته خود هستند وزارت بهداشت را به سمت نادیده گرفتن قانون سوق می‌دهند.

سبطی گفت: از دید من به عنوان نماینده دیده‌بان شفافیت این موضوع وسیع‌تر از آن است که یک انتشارات خواستار اصلاح منابع آزمون باشد! بی تدبیری‌هایی که در این چند سال در سیستم آموزش و سنجش وزارت بهداشت وجود داشت باعث شد افرادی با هر نیتی دانشجویان دوره تخصص را با خود همراه کنند و از مجاری قانونی نیز استفاده کردند و اگر این اعتراضات به مذاق مسوولان وزارت بهداشت خوش نمی‌آید نشانه کم‌کاری خود آنهاست که در واقع خلأها را برطرف نکردند و خواسته‌های به حق نخبگان را نادیده گرفتند.

وی اضافه کرد: در نهایت با توجه به اینکه توجیهات نماینده وزارت بهداشت از سوی نمایندگان و اعضای کمیسیون آموزش منطقی به نظر نیامد همه نمایندگان توصیه کردند که وزارت بهداشت دستور نامه معاون حقوقی رئیس جمهور را اجرایی کند و آزمون حتی شده برای یک ماه به تعویق بیفتد تا تمرد از قانون شکل نگیرد.

به گزارش فارس دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت کشور در پایان در پاسخ به اینکه آیا ممکن است پس از صدور کارت آزمون این آزمون به تعویق بیفتد؟ گفت: موارد زیادی وجود دارد که آزمون پس از صدور کارت به تعویق افتاده باشد، شرکت کنندگان این آزمون 12 هزار نفر هستند و تعویق آن از لحاظ عملیاتی مشکلی ایجاد نمی‌کند، در جلسه با نمایندگان مجلس، نمایندگان به صراحت به استیضاح وزیر بهداشت تاکید کردند و گفتند در صورتی که قانون رعایت نشود استیضاح عین‌اللهی کلید خواهد خورد.

پایان پیام/

مطالب مشابه