تلاش WHO برای درک بهتر علت شیوع بیماری "آبله میمون"
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ویروس آبله میمون در برخی از جمعیت های حیوانی در تعدادی از کشورها بومی است که منجر به شیوع بیماری در بین مردم محلی و مسافران می شود. با این حال شیوع اخیر بیماری در ۱۱ کشور غیرمعمول است زیرا بیماری آبله میمون در کشورهایی رخ داده که این بیماری در آنها شایع نبوده است.

تاکنون حدود ۸۰ مورد ابتلا به آبله میمون تایید شده و ۵۰ مورد دیگر در حال بررسی است. احتمالا با گسترش نظارتها، موارد بیشتری گزارش می شود.

سازمان جهانی بهداشت با کشورهای درگیر و دیگر کشورها برای گسترش نظارت بر روند شیوع بیماری به منظور شناسایی و حمایت از افرادی که ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند همکاری می کند.

آبله میمون متفاوت از بیماری کووید-۱۹ منتقل می شود و سازمان جهانی بهداشت مردم را تشویق می کند که از منابع معتبر و قابل اعتماد در مورد میزان شیوع بیماری در کشور خود، علائم و پیشگیری از بیماری مطلع شوند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، از آنجایی که آبله میمون از طریق تماس نزدیک منتقل میشود، واکنش به بیماری باید از طریق تمرکز روی افراد آسیب دیده و افرادی که در تماس نزدیک با آنها بوده اند، انجام گیرد. افرادی که از نزدیک با فرد مبتلا در ارتباط هستند بیشتر در معرض خطر قرار دارند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه