احتمال ورود به شرایط خطرناک وضعیت هوا از بعدازظهر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس شاهسونی با اشاره به آلودگی هوای امروز پایتخت گفت: درحال حاضر شاخص کیفیت هوای پایتخت در محدوده بسیار ناسالم است و با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود این شرایط در بعد از ظهر تشدید شده و به محدوده خطرناک وارد شویم و درعین حال شهرستان‌های استان تهران هم عمدتا در مناطق غربی شامل اسلامشهر، باقرشهر و... در وضعیت خطرناک هستند که سلامت افراد جامعه نیز در خطر است وزارت بهداشت پیشنهاد می‌کند امروز "سه‌شنبه ۳ خرداد" ساعت کار ادارات تقلیل یافته و زودتر تعطیل شوند تا در بدو ورود به شرایط خطرناک مواجهه مردم و کارکنان با این شرایط کاهش یابد.

رئیس گروه سلامت و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: در این شرایط توصیه ما این است که گروه‌های حساس مانند بیماران قلبی و عروقی، بیماران تنفسی، زنان باردار، سالمندان و کودکان در فضای شهر تردد نداشته و سایر افراد هم در صورت لزوم به تردد از ماسک استفاده کنند و ساعت حضور خود در فضای آزاد را کاهش دهند.

به گزارش ایسنا وی در پایان تاکید کرد: تاکید دیگر ما عدم انجام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز است. مردم در خانه بمانند و درب‌ها و پنجره‌ها را ببندند تا مواجهه با آلودگی کاهش یابد. در صورتی که علائمی مانند تنگی نفس و خس‌خس سینه مشاهده کردند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه