افزایش کودکان مبتلا به هپاتیت حاد با منشاء نامعلوم در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت "WHO" روز گذشته "جمعه" در گزارشی اعلام کرد: دستکم ۶۵۰ مورد ابتلا به هپاتیت حاد با منشاء ناشناخته در کودکان ۳۳ کشور شناسایی شده که نسبت به آخرین به‌روزرسانی بین المللی، حدود یک هفته پیش، ۳۶ مورد افزایش یافته است. نتایج بررسی‌های ۹۹ مورد دیگر مشخص نشده است.

هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای اروپا در مجموع ۶۱۴ مورد ابتلا به هپاتیت را که در ۳۰ کشور تحت بررسی قرار دارد، گزارش کرد.

در گزارش روز گذشته سازمان جهانی بهداشت آمده است که حدود یک سوم موارد یعنی ۲۲۲ مورد در انگلیس و ۲۱۶ مورد دیگر در ایالات متحده گزارش شده است.

بر اساس گزارشهای به روز شده، تحقیقات بین المللی نشان می دهد اکثر کودکان در ماه های مارس و آوریل بیمار شده اند. 

سازمان جهانی بهداشت در خصوص علت این بیماری اعلام کرده است: مواردی که اکنون در حال بررسی هستند به نظر می رسد با آنچه پزشکان پیش از این دیده‌اند، متفاوت است. علائم هپاتیت به سرعت بروز می کند و به نظر می رسد از نظر بالینی شدیدتر باشد و نسبت بیشتری از کودکان به نارسایی کبدی مبتلا می شوند.

بیشتر کودکان مبتلا حدود ۷۵ درصد خردسال و زیر پنج سال هستند. بیشتر آنها پیش از اینکه بیمار شوند، سالم بودند. ویروس‌های متداولی که باعث هپاتیت می‌شوند، مانند هپاتیت A، B، C، D و E، در این کودکان رد شده‌ است. به نظر می رسد قوی ترین ارتباط بین موارد، ویروسی به نام آدنوویروس ۴۱ باشد که به عنوان عامل مشکلات معده مانند اسهال و استفراغ شناخته شده است.

به گزارش شبکه خبری CNN، اما متخصصان بر این باورند که آدنوویروس ۴۱ نمیتواند عامل بدیهی باشد زیرا هرگز مشخص نشده که این عامل بیماری در کودکانی که سیستم ایمنی ضعیفی ندارند، باعث هپاتیت شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه