تاکنون بیش از ۵۳۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۷ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۵,۷۱۱,۴۴۲ مبتلا، ۱,۰۳۱,۲۵۹ قربانی
2_ هند ۴۳,۱۵۳,۰۴۳ مبتلا، ۵۲۴,۵۸۶ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۹۷۶,۴۰۶ مبتلا، ۶۶۶,۴۳۵ قربانی
4_ فرانسه ۲۹,۴۶۲,۹۹۸ مبتلا، ۱۴۸,۱۲۹ قربانی

5_ آلمان ۲۶,۲۸۰,۲۲۱ مبتلا، ۱۳۹,۱۳۲ قربانی
6_ انگلیس ۲۲,۲۷۷,۶۹۶ مبتلا، ۱۷۸,۴۶۵ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۳۱۹,۸۴۸ مبتلا، ۳۷۸,۸۷۰ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۸,۰۸۰,۳۲۳ مبتلا، ۲۴,۱۵۸ قربانی

9_ ایتالیا ۱۷,۳۷۳,۷۴۱ مبتلا، ۱۶۶,۵۴۲ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۰۷۰,۰۰۰ مبتلا، ۹۸,۹۵۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۱ هزار و ۳۸۷ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، فیلیپین، شیلی، سوئیس، پرو، کره شمالی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه