طلب ۵ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از وزارت بهداشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، میرهاشم موسوی با اشاره به میزان بدهی سازمان تأمین اجتماعی به بیمارستان‌ها گفت: درمان و خرید خدمات راهبردی این سازمان به گونه‌ای باید باشد که خدمات به مردم برسد و قطعاً در راستای این خدمات‌رسانی، بدهی‌هایی ایجاد شده و باید آن‌ها را پرداخت کنیم.

وی در خصوص میزان بدهی‌های تأمین اجتماعی به بخش درمان دولتی افزود: بدهی ما به بیمارستان‌های دولتی کم‌تر از ۸ هزار میلیارد است، ما امروز در بخش درمان طلبکار هستیم نه بدهکار، به ویژه در حوزه بیمارستان‌ها و وزارت بهداشت. از زمان آغاز کرونا نیز تاکنون حدود ۸ هزار میلیارد تومان هزینه درمان کرونا پرداخت شده که حدود ۳۰۰ هزار نفر نیز در ایام پاندمی کرونا درمان شده‌اند، در این باره وزارت بهداشت باید از محل منابع عمومی به ما کمک می‌کرد و سازمان برنامه و بودجه نیز باید منابعی در اختیار آن‌ها قرار می‌گذاشت اما تا امروز ریالی از این هزینه‌ها به ما پرداخت نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به میزان مطالبات این سازمان از غذا و دارو خاطرنشان کرد: امروز حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تفاهم‌نامه دارویی از سازمان غذا و دارو طلبکار هستیم، برخی‌ها ممکن است ادعایی در این زمینه داشته باشند که از آن عددی که تفاهم کرده‌ایم هزینه‌ها بالا رفته است، ما نمی‌توانیم خدمات درمانی و دارویی به بیماران صعب‌العلاج را متوقف کنیم چرا که مردم مشکلات بسیاری دارند و باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

موسوی به دیگر مطالبات این سازمان اشاره کرد و گفت: حدود 1500 میلیارد تومان در قالب تفاهم‌نامه بیماری‌های خاص از سازمان بیمه سلامت طلب داریم و بیمه سلامت ادعا می‌کند که سازمان برنامه و بودجه به او پرداخت نکرده و او هم پرداخت نمی‌کند!، مجموع بدهی‌های وزارت بهداشت به سازمان، 12 هزار میلیارد تومان است، در قبال این، حدود 6800 هزار میلیارد اسناد رسیدگی شده بدهکاری به طرف قرارداد یعنی بیمارستان‌ها داریم، عملاً ما 4 تا 5 هزار میلیارد تومان طلبکاریم.

به گزارش فارس وی در پایان تأکید کرد: این‌که می‌گویند ما بدهکاریم درست است اما بدهکار یک بخش هستیم و طلبکار از بخش‌های دیگر درمان. اما برای بخش خصوصی ما به طرف قراردادهای خصوصی بدهکار هستیم و تلاش می‌کنیم این بدهی‌ها را پرداخت کنیم که عدد آن‌ها بسیار زیاد نیست، ممکن است جمع آن  تا ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان بدهی باشد که هر ماه تلاش می‌کنیم این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه