زیرسویه بسیار مسری کرونا شناسایی شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کامیل خفیظوف در این خصوص گفت: زیرسویه فرعی BA.۴ امیکرون سارس کوو ۲ در روسیه شناسایی شده است.

سرپرست آزمایشگاه تحقیقات ژنوم موسسه بیماری‌های همه‌گیر روسیه اظهار کرد: ژنوم دودمان BA.۴ ویروس سارس کوو ۲ در پایگاه VGArus که توسط موسسه تحقیقات علمی مرکزی اپیدمیولوژی روس‌پاتِرِب‌نادزُر "Rospotrebnadzor" توسعه یافته، ذخیره شده است.

در حال حاضر یک نمونه توسط موسسه تحقیقاتی آنفلوآنزای اسمورودینستف"Smorodintsev" و نمونه دیگر توسط موسسه تحقیقات علمی مرکزی اپیدمیولوژی روس‌پاتِرِب‌نادزُر کشف شده است.

کامیل خفیظوف گفت: این نمونه‌ها در اواخر ماه مه جمع‌آوری شد، در حال حاضر سویه BA.۲ و زیرسویه‌های آن در روسیه غالب است و حدود ۹۵ درصد از کل موارد جدید را تشکیل می‌دهد، در شرایط کنونی مصونیت جمعی خوب که از طریق واکسیناسیون و امواج قبلی ویروس کرونا به دست آمده، از گسترش زیرشاخه‌های جدید امیکرون در روسیه جلوگیری می‌کند.

سرپرست آزمایشگاه تحقیقات ژنوم موسسه بیماری‌های همه‌گیر روسیه در پایان اضافه کرد: با این حال نتایج منتشر شده برخی تحقیات اخیر نشان می‌دهد که دودمان فرعی BA.۴ و BA.۵  امیکرون قابلیت اندکی انتقال بیشتر نسبت به سویه‌های قبلی امیکرون دارند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه