تقریبا ۱۰۰ درصد مکمل‌های مصرفی در کشور تولید داخلی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی پیرصالحی در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش طلای سبز و دهمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی گفت: صنعت مکمل‌های دارویی که تقریبا از دهه ۸۰ در کشور ما راه افتاده و مکمل‌های غذایی و دارویی ابتدا از داروسازی منفک شد و تا همین امروز هم بیشترین تولیدکنندگان مکمل ما شرکت‌های داروسازی هستند.

وی افزود: رشد مکمل در کشور ما رشد خوبی بوده است. در دهه ۸۰ ما سهم بسیار کمی از تولید داخلی مکمل داشتیم و عمده مکمل‌های ما از خارج از کشور وارد می‌شد. با اقدامات خوبی که با همکاری سندیکا و سازمان غذا و دارو اتفاق افتاد، در دوره‌های مختلف مدیریتی در این زمینه تلاش شد. پیش از این تقریبا ۲۰ درصد  مکمل‌ها را تولید می‌کردیم و ۸۰ درصد وارداتی بود، اما تقریبا از سال ۱۳۹۰ این روند تغییر کرد و امروز تقریبا ۱۰۰ درصد مکمل‌هایی که در کشور مصرف می‌شود، تولید داخلی است.  

عضو هیات‌مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی و غذایی ایران ادامه داد: بنابراین تقریبا عمده مکمل‌های ما تولید داخلی است. باید توجه کرد که در سال ۱۴۰۰ طبق آمار سندیکای مکمل، هفت هزار میلیارد تومان بازار مکمل بوده و پیش‌بینی ما این است که کل بازار مکمل در سال ۱۴۰۰، ۱۰ هزار میلیارد تومان باشد و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ بازار مکمل رو به رشد باشد.

به گزارش ایسنا پیرصالحی در پایان با بیان اینکه امروز بیش از ۳۰۰ شرکت در حوزه مکمل‌ها فعالند گفت: همه این شرکت‌ها  کمک می‌کنند تا اوضاع تغذیه‌ای مردم ما بهتر شود و به سلامت مردم کمک کند. امیدوارم هدف همه ما سلامت مردم باشد و سلامت مردم اولویت‌مان باشد تا با ارتقاء سلامت مردم بتوانیم صنعت مکمل را هم رشد دهیم و به صنعت و سلامت مردم کمک کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه