ثبت بیش از ۵۴۴ میلیون مبتلا و ۶ میلیون فوتی کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۸ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۳ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۹ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۰ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه هم با گذشتن از آمار ۳۸۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۸,۰۰۴,۰۷۳ مبتلا، ۱,۰۳۸,۳۲۳ قربانی
2_ هند ۴۳,۳۱۱,۰۴۹ مبتلا، ۵۲۴,۸۷۳ قربانی

3_ برزیل ۳۱,۷۰۴,۱۹۳ مبتلا، ۶۶۹,۱۰۹ قربانی
4_ فرانسه ۳۰,۰۷۹,۴۵۸ مبتلا، ۱۴۹,۰۳۹ قربانی

5_ آلمان ۲۷,۲۰۴,۹۵۵ مبتلا، ۱۴۰,۲۹۲ قربانی
6_ انگلیس ۲۲,۴۷۲,۵۰۳ مبتلا، ۱۷۹,۵۳۷ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۳۹۸,۲۶۰ مبتلا، ۳۸۰,۴۶۳ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۸,۲۸۰,۰۹۰ مبتلا، ۲۴,۴۵۱ قربانی

9_ ایتالیا ۱۷,۸۷۹,۱۶۰ مبتلا، ۱۶۷,۷۲۱ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۰۸۵,۷۴۲ مبتلا، ۹۸,۹۹۶ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۴ هزار و ۷۵۷ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرتغال، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو، یونان و تایوان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه