آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دکتری وزارت بهداشت از فردا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کلید اولیه آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی "پژوهشی - فناوری محور" رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی روز گذشته بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار گرفت.

داوطلبان در صورت اعتراض به سوالات این آزمون از فردا هفتم تیر تا روز شنبه یازدهم فرصت دارند اعتراض خود را ثبت کنند.

اعلام موارد از طریق سامانه سنجش آموزش پزشکی و در قالب فرمت اعلام شده روی سایت امکان‌پذیر است و پس از رسیدگی به اعتراضات، نتایج اولیه آزمون در هفته اول مرداد اعلام می‌شود.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، مصاحبه انجام شده و اسامی افراد برگزیده در نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف شده و درس زبان انگلیسی عمومی با ۳۰ سوال "شامل ۱۰ سوال درک مطلب، ۱۰ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر" با ضریب ۳ برای همه رشته‌ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.

آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی "پژوهشی - فناوری محور" رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی، دوم و سوم تیر برگزار شد و ۱۴ هزار و ۱۴۹ نفر در این آزمون به رقابت پرداختند. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

مطالب مشابه