ضریب درآمد مشمول مالیاتی مطب ها و مراکز تشخیصی و درمانی تا نصف ضرایب فعلی تعدیل شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس زاده در چهارمین دیدار خود با "داوود منظور" بر ضرورت تعدیل ضریب درآمد مشمول مالیاتی برای مطب ها و مراکز تشخیصی و درمانی تا نصف ضرایب فعلی و برای فعالیت پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان در مراکز تشخیصی و درمانی معادل ضریب سال 98 تاکید نمود.

در این نشست که در محل سازمان امور مالیاتی تشکیل شد رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به افزایش بهای تمام شده خدمات در حوزه سلامت، عدم افزایش تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی متناسب بانرخ تورم، افزایش حقوق و دستمزدها و قوانین حاکم بر تعرفه های نظام سلامت گفت: سازمان امور مالیاتی ضریب درآمد مشمول مالیات سال 99 جامعه پزشکی شاغل در مراکز درمانی را که به شدت تحت تاثیر اثرات منفی بحران همه گیری کرونا قرار گرفته بود از 42 درصد در سال 98 به 65 و 70 درصد در سال 99 افزایش داده است، با توجه به کاهش مراجعات مطب ها و مراکز تشخیصی و درمانی و افزایش بهای تمام شده خدمات در این مراکز اما ضرایب مالیاتی آن ها مطابق سال قبل از آن در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش هزینه های جاری و بهای تمام شده کالاهای خدماتی که در داروخانه ها عرضه می شود افزود: هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری، اصالت سنجی و نسخه پیچی الکترونیکی داروها و ... سبب کاهش شدید حاشیه سود در این موسسات شده است.

داوود منظور رئیس سازمان امورمالیاتی کشور نیز ضمن سپاسگزاری از حضور نمایندگان جامعه پزشکی و قدردانی از ارائه دهندگان خدمات سلامت که جزو مودیان خوش حساب هستند گفت: نسبت به تعدیل ضرایب درآمد مشمول مالیات دستورات لازم را داده ام.

وی با اشاره به نزدیکی رقم مالیات ابرازی و تشخیصی جامعه پزشکی افزود: در سال جدید که به مالیات های سال 1399 و 1400 رسیدگی می شود همراهی جامعه پزشکی را داشته ایم و تعداد افرادی که از تبصره ماده 100 قانون مالیاتی استفاده کرده اند، بیش از دو برابر شده است، در سال آینده با توجه به شرایط درمانگاهها، مطب ها، کلینیک ها و بیمارستان ها اگر مقدار کمتری مالیات اخذ و در راستای کمک به جامعه پزشکی برای امکان جایگزینی سرمایه استفاده شود فضای مناسب تری در کسب و کار خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس سازمان امورمالیاتی کشور در پایان با اشاره به این که نباید اخلال در رفتارهای بازیگران اقتصادی ایجاد شود خاطرنشان کرد: تغییر ضرایب را متناسب با نوع فعالیت جامعه پزشکی باید جدی گرفت  و به سمت پایین تعدیل کرد و با استفاده از نظرات سازمان نظام پزشکی در سال های آینده نیز بتوانیم همکاری و تعامل مناسبی داشته باشیم.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه