افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری نسبت به سال گذشته
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابوالفضل باقری‌‌فرد گفت: سیاست وزارت بهداشت افزایش دستیار تخصصی بوده که سال گذشته این ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ نفر بود که در نهایت سه هزار و ۶۰۰ نفر با اولویت در رشته‌های لوکس پذیرش شدند که متاسفانه تعدادی از صندلی‌های دستیاری به ویژه در رشته‌های پایه و مادر در دانشگاه‌ها و مراکز محروم خالی ماند.

معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: سال جاری ظرفیت را تقسیم کردیم و چهار هزار نفر را به آزمون ملی دستیاری اختصاص دادیم  که داوطلبان اکنون در حال تعیین رشته هستند، در پذیرش دستیاری پزشکی سال جاری بیش از ۵۰۰ ظرفیت برای نخستین بار با بومی گزینی جذب خواهند شد.

وی افزود: آزمون این پذیرش را دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با نظارت جدی وزارت بهداشت برگزار می‌کنند و افرادی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که بومی همان مناطق باشند و بدیهی است که بعد از پایان تحصیلات تعهدات در همان مناطق خاص خواهد بود.

به زارش وبدا باقری فرد در پایان اضافه کرد: ما تلاش داریم با این روش  ماندگاری متخصصان را تضمین کنیم بنابراین ظرفیت پذیرش دستیاری نه تنها کمتر نشده؛ بلکه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

پایان پیام/

مطالب مشابه