ابتلای سالانه متوسط ۸۰ هزار نفر در کشور به فلج عصب صورت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی محمد اصغری در سمپوزیوم ۲ روزه فلج عصب صورت گفت: این بیماری علل مختلفی دارد و هنوز نقش قطعی بروز بعضی از انواع آن مشخص نشده است ولی بر اساس بررسی‌های انجام شده در کشورهای مختلف بیش از ۵۰ درصد این بیماری از نوع فوقانی صورت است.

این متخصص گوش و حلق و بینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در ایران تفاوت استانی در میزان شیوع این بیماری وجود ندارد و برگزاری سمپوزیوم ۲ روزه فلج عصب صورت در کمک به درمان بهتر بیماران بسیار حائز اهمیت بوده است، جایگاه درمان فلج عصب صورت در ایران تقریباً همگام با علم روز و مشابه و برابر با سایر کشورها است.

وی افزود: برگزاری این سمپوزیوم در انجام کار تیمی جهت تشخیص، درمان و بازتوانی بیماران مبتلا به فلج عصب صورت بسیار حائز اهمیت است، کنگره بین‌المللی مربوط به فلج عصب صورت هر چهار سال یک بار در یکی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود و با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته جدیدترین دستاوردهای علمی در درمان این بیماری ارایه و همفکری برای تشخیص و درمان بهتر فلج عصب صورت انجام می‌گیرد.

به گزارش ایرنا براساس اعلام موسسه جهانی اختلالات عصبی و سکته مغزی، شایع ترین فلج عصب، فلج صورت است. این بیماری موجب التهاب عصب صورت می شود که باعث افتادن عضلات در یک طرف چهره می شود و  اکثر افراد مبتلا به این بیماری به طور کامل در حدود ۶ ماه بهبود می یابند.

پایان پیام/

مطالب مشابه