شلوغی برخی از مطب‌های دندانپزشکی به دلیل تقاضا‌های القایی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم صادقی گفت: توصیه ما به شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که به جای تمرکز بر روی موضوع افزایش ظرفیت پذیرش دندانپزشکی با همدلی و همکاری بیشتر بحث بیمه پایه دندانپزشکی را پیگیری کند، مشکل اصلی مردم عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی است. دندان پزشکان جوان به دلیل گرانی و به خاطر تحریم‌های ظالمانه نمی توانند به راحتی مطب‌های دندان پزشکی را تجهیز کنند.

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: این کار از عهده همکاران جوان بر نمی‌آید، در حال حاضر هیچ امکان و زیرساخت لازم برای پذیرش جدید در حوزه دندان پزشکی در دانشکده های دندان پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود ندارد حتی اگر در سال‌های گذشته شاهد افزایش درصدی در پذیرش دانشجو به طور کلی بوده باشیم، برخی از دانشکده‌ها زیر حداقل استاندارد‌های تعریف شده امکانات دارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: بیشتر از کف استاندارد تعریف شده در سال‌های گذشته، دانشجو پذیرش شده است. اگر آموزش‌ها خوب انجام نشوند، این موضوع سبب می شود تا سلامتی مراجعه کنندگان در معرض خطر باشد، شلوغی برخی از مطب‌های دندانپزشکی به دلیل تقاضا‌های القایی است که مردم می‌خواهند یک فرد خاص، امور مربوط به دندانپزشکی آن ها را انجام دهد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.