تاکنون بیش از ۵۶۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۰.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۶ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۲.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۰,۴۹۱,۹۶۰ مبتلا، ۱,۰۴۶,۲۳۲ قربانی
2_ هند ۴۳,۶۵۲,۹۴۴ مبتلا، ۵۲۵,۴۷۴ قربانی

3_ برزیل ۳۲,۹۴۰,۵۰۷ مبتلا، ۶۷۳,۸۱۴ قربانی
4_ فرانسه ۳۲,۳۶۶,۹۴۱ مبتلا، ۱۵۰,۱۷۹ قربانی

5_ آلمان ۲۹,۱۸۰,۴۸۹ مبتلا، ۱۴۲,۰۳۵ قربانی
6_انگلیس ۲۲,۸۸۳,۹۹۵ مبتلا، ۱۸۰,۷۱۸ قربانی

7_ ایتالیا ۱۹,۵۲۳,۲۶۲ مبتلا، ۱۶۹,۲۳۳ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۸,۵۶۱,۸۶۱ مبتلا، ۲۴,۶۶۸ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۴۶۵,۳۰۸ مبتلا، ۳۸۱,۶۲۱ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۱۸۰,۴۴۴ مبتلا، ۹۹,۰۵۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۵۱ هزار و ۴۲۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۴۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، کره جنوبی، روسیه، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، ژاپن، آرژانتین، استرالیا، هلند، ایران، مکزیک، کلمبیا، اندونزی، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، تایوان، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، یونان، سوئیس، فیلیپین، پرو و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه