سازمان برنامه و بودجه هنوز پولی بابت طرح دارویار پرداخت نکرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین‌علی شهریاری در خصوص ارزیابی خود از طرح دارویار گفت: در حال حاضر ارزیابی‌ از این طرح نمی‌توان داشت چون باید حداقل دو۲ تا سه هفته از اجرای آن زمان بگذرد و رصدهای لازم انجام و در عمل اشکالات طرح دیده شود، در اجرای طرح دارویار یک نگرانی وجود دارد، اگر سازمان برنامه و بودجه از نظر تامین منابع مالی همکاری نکند، در اجرای این طرح با مشکل مواجه خواهیم شد. باید توجه داشت طرح دارویار طرحی یک یا ۲ روزه نیست.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مصوبه مجلس این بوده که پرداختی از جیب مردم در رابطه با دارو نباید افزایش پیدا کند. این قانون از اول سال باید اجرا می‌شد که متاسفانه نشده است یعنی در این چهار ماهی که از شروع سال جدید می‌گذرد، مابه‌التفاوت قیمت دارو را مردم از جیب خود پرداخت کرده‌اند که این موضوع صحیح نیست.

وی در پاسخ به چرایی اجرا نشدن طرح دارویار از ابتدای سال افزود: پولی در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشته نشد که وزارتخانه بتواند این طرح را عملیاتی کند، برداشت ما این بود که ۱۱۷ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح نیاز است، مجلس شورای اسلامی ۸۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح تصویب کرد یعنی سازمان برنامه و بودجه باید تقریبا ماهی ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای این طرح پول می‌داده اما طی چهار ماه گذشته در مجموع تنها ۲۸ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا شهریاری در پایان گفت: پولی که در حال حاضر برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده، از منابعی است که رهبری اعطا کرده است، هفته قبل سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد برای اینکه کمکی به اجرای این طرح داشته باشد، می‌خواهد ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح پیشاپیش پرداخت کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه