تاکنون بیش از ۵۷۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۲.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۷ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۲,۴۹۴,۰۱۸ مبتلا، ۱,۰۵۲,۹۳۵ قربانی
2_ هند ۴۳,۹۳۸,۷۶۴ مبتلا، ۵۲۶,۱۶۷ قربانی

3_ برزیل ۳۳,۶۶۰,۶۰۸ مبتلا، ۶۷۷,۵۶۳ قربانی
4_ فرانسه ۳۳,۶۳۱,۰۱۹ مبتلا، ۱۵۱,۶۷۹ قربانی

5_ آلمان ۳۰,۵۹۸,۳۸۵ مبتلا، ۱۴۳,۵۴۵ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۲۱۲,۵۶۵ مبتلا، ۱۸۲,۷۲۷ قربانی

7_ ایتالیا ۲۰,۷۷۲,۸۳۳ مبتلا، ۱۷۱,۲۳۲ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۹,۴۴۶,۹۴۶ مبتلا، ۲۴,۹۳۲ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۵۴۵,۰۰۹ مبتلا، ۳۸۲,۲۳۶ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۵۲۴,۰۷۱ مبتلا، ۹۹,۱۸۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۴۸ هزار و ۹۶۳ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۷۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه