تاکنون بیش از ۵۸۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۸ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۳,۰۸۲,۱۹۵ مبتلا، ۱,۰۵۵,۰۵۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۰۳۶,۲۷۵ مبتلا، ۵۲۶,۳۹۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۳,۸۵۹,۵۷۵ مبتلا، ۱۵۱,۹۸۳ قربانی
4_ برزیل ۳۳,۸۳۳,۹۰۰ مبتلا، ۶۷۸,۵۷۸ قربانی

5_ آلمان ۳۰,۸۵۳,۳۱۲ مبتلا، ۱۴۳,۹۷۲ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۳۰۴,۴۷۹ مبتلا، ۱۸۳,۹۵۳ قربانی

7_ ایتالیا ۲۱,۰۴۰,۰۲۵ مبتلا، ۱۷۲,۰۸۶ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۹,۸۲۰,۷۳۹ مبتلا، ۲۵,۰۶۸ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۶۰۱,۷۱۹ مبتلا، ۳۸۲,۴۳۳ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۸۸۹,۴۹۵ مبتلا، ۹۹,۳۴۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۶ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۹۹۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه