تاکنون بیش از ۵۸۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۹ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنج شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۳,۵۹۳,۲۱۴ مبتلا، ۱,۰۵۷,۲۳۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۰۸۷,۰۳۷ مبتلا، ۵۲۶,۵۳۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۳,۹۶۰,۱۳۱ مبتلا، ۱۵۲,۳۷۰ قربانی
4_ برزیل ۳۳,۹۲۷,۳۲۸ مبتلا، ۶۷۹,۳۳۶ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۱۱۹,۱۹۹ مبتلا، ۱۴۴,۵۵۲ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۳۶۸,۸۹۹ مبتلا، ۱۸۵,۰۵۲ قربانی
 
7_ایتالیا ۲۱,۱۷۰,۶۰۰ مبتلا، ۱۷۲,۵۶۸ قربانی
8_ کره جنوبی ۲۰,۱۶۰,۱۵۴ مبتلا، ۲۵,۱۴۴ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۶۳۶,۷۴۱ مبتلا، ۳۸۲,۵۶۰ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۸۸۹,۴۹۵ مبتلا، ۹۹,۳۴۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۱۸ هزار و ۶۱۵ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۲۰۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه