تست اولین واکسن احتمالی بیماری لایم آغاز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، لایم یک مشکل رو به رشد است و افزایش موارد ابتلا و گرم شدن هوا به کنه ها کمک می کند تا زیستگاه خود را گسترش دهند. در حالیکه از مدت‌ها قبل یک واکسن برای سگ‌ها در دسترس بوده، تنها واکسن لایم برای انسان در سال ۲۰۰۲ به دلیل کمبود تقاضا از بازار ایالات متحده خارج شد و مردم مجبور شدند به استفاده از حشره‌کش‌ها رو آورند.

اکنون شرکت داروسازی فایزر و شرکت داروسازی فرانسوی والنیوا قصد دارند از فاکتورهای خطرزا و تهدید کننده قبلی در تولید واکسن جدید برای مقابله با رایج‌ ترین گونه‌های لایم اجتناب کنند.

آنالیزا آندرسون، مدیر بخش واکسن شرکت فایزر گفت: تصور میکنم چنین تشخیصی از شدت بیماری لایم و اینکه آخرین بار بر چند نفر تاثیر گذاشته، وجود نداشته است.

اینکه بیماری لایم دقیقا چند وقت یکبار آسیب وارد می کند، مشخص نیست. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده به سوابق بیمه ای اشاره کرده که نشان می دهد سالانه ۴۷۶ هزار نفر دراین کشور به دلیل ابتلا به بیماری لایم تحت درمان قرار می گیرند. به گفته آندرسون میزان عفونت سالانه در اروپا حدود ۱۳۰ هزار نفر است.

به گزارش مدیکال اکسپرس کنه های پا سیاه حامل باکتری های عامل بیماری لایم هستند. در ابتدا عفونت باعث احساس خستگی، تب و درد مفاصل می شود. درمان زودهنگام با آنتی بیوتیک بسیار مهم است اما تشخیص اینکه آیا کنه بیمار را نیش زده است یا خیر، ممکن است سخت باشد. عدم درمان بیماری لایم می تواند باعث بروز آرتریت شدید و آسیب به قلب و سیستم عصبی شود. در برخی از افراد حتی پس از درمان نیز علائم باقی می مانند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه