۹۹ درصد مبتلایان آبله میمونی در آمریکا مرد هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده گزارش داد که ۹۴ درصد از مردان مبتلا به این بیماری طی سه هفته قبل از شروع علائم با مردان دیگر رابطه جنسی یا تماس فیزیکی نزدیک داشته اند.

علاوه بر این، داده‌های این گزارش نشان داد که تظاهرات بالینی برخی بیماران آبله میمونی متفاوت بوده به طوری که افراد کمتری دچار پرودروم "علامت اولیه بیماری" شده و بیشتر آن ها بثورات پوستی را تجربه کردند.

متخصصان آمریکایی اظهار کردند یافته‌های فعلی نشان می‌دهد که انتقال آبله میمونی در سطح جامعه در ایالات متحده گسترده است و به طور ویژه مردانی را تحت تاثیر قرار می دهد که با مردان دیگر رابطه داشته اند.

در این گزارش آمده است اگرچه بیشتر موارد ابتلا به آبله میمونی در بین سفیدپوستان است با این حال افراد سیاه پوست و اسپانیایی زبان نیز بیش از نیمی "۵۴ درصد" از موارد تایید شده ابتلا به آبله میمونی را در این کشور تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون ۸۹۳۴ مورد ابتلا به آبله میمونی در آمریکا شناسایی شده است. مقامات آمریکا اخیرا نیز وضعیت فعلی شیوع آبله میمونی در این کشور را شرایطی اضطراری برای بهداشت و سلامت عمومی اعلام کردند. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه