درخت تنومند دانش پزشکی ایران پس از ۴۰ سال به ثمر نشسته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اکبر رنجبر زاده در حاشیه برگزاری جشنواره آموزشی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که حدود 2 هزار نفر در این برنامه بازآموزی شرکت نموده اند، گفت: برگزاری این نوع جشنواره های آموزشی می تواند ما را در جهت حفظ شاخص پزشکی کشور و و ارتقای جایگاه آن یاری دهد .

وی با اشاره به این که آموزش مداوم پزشکان از جمله وظایف سازمان نظام پزشکی است؛ افزود: ارتقای سطح دانش، مهارت و تکنیک پزشکی ضرورتی است که باید توسط اساتید برجسته و فرهیخته به جامعه پزشکی کشور منتقل شود.

معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی با بیان این که ارائه تکنیک های روز دنیا، مهارت های جدید و دانش های نوین به جامعه پزشکی می تواند در مسیر ارائه خدمات به بیماران بسیار موثر باشد؛ تصریح کرد: منافع به روز رسانی اطلاعات جامعه پزشکی به بیماران بازگشته و رضایتمندی گیرندگان خدمات را به دنبال دارد.

رنجبرزاده اضافه کرد: یکی از مسیرهایی که می تواند همچنان رضایت آحاد مردم را در حوزه سلامت فراهم کند ارائه آموزش های نوین به جامعه پزشکی و سهولت دسترسی بیماران برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی به روز است.

وی با تاکید بر این که پزشکی ایران در بین کشورهای منطقه شاخص و برجسته است؛ اذعان کرد: خیلی از جوامع بویژه کشورهای منطقه خدمات سلامت خود را از پزشکان ایرانی دریافت کنند که امری میمون و مبارک است و باید قدر این موقعیت را دانسته و در جهت حفظ و اعتلای آن تلاش کنیم .

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی ایران از پتانسیل و ظرفیت بالایی برخوردار است؛ خاطرنشان کرد:  حوزه پزشکی ایارن در منطقه وجهان موقعیت ممتازی را کسب نموده و درخت تنومند دانش پزشکی ایران بعد از 40 سال به ثمر نشسته است لذا برای این که مردم از میوه های این درخت تنومند به خوبی استفاده کنند  باید طراوت، نشاط علمی و اخلاقی پزشکان را بطور مستمر ملاک نظر قرار دهیم و زمینه توریسم درمانی را هم در کشور فراهم کنیم.

رنجبر زاده با بیان این که بر اساس قانون سازمان نظام پزشکی مکلف به آموزش مستمر و مداوم جامعه پزشکی  هستیم؛ تصریح کرد: همکاران باید هر ساله 25 امتیاز آموزشی را جهت تمدید پروانه فعالیت خود دریافت کنند، بنابراین هر کس بر اساس نیاز فعالیت خود در مطب و مراکز درمانی و همچنین بر اساس مراجعات خود احساس نموده است که باید دانسته های بیشتری را برای مداوای بیماران خود دریافت نماید در این جشنواره آموزشی شرکت نموده است که امیدواریم بهره مندی مورد نیاز را جامعه پزشکی و به تبع آن بیماران از این برنامه آموزشی داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه