در حال حاضر هیچ برنامه ای برای واردات و خرید واکسن کرونا نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمال حیدری گفت: در حال حاضر واکسن سینوفارم و اسپایکوژن در کشور موجود است و بیشتر کشورهای دنیا این واکسن ها را قبول دارند. کشور قطر واکسن سینوفارم را به طور گسترده استفاده کرده است و طبیعتا این نوع واکسن مورد تایید این کشور است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای واردات و خرید واکسن نداریم مگر اینکه واکسن های اهدایی وارد کشور شوند. واکسن های تولید داخل کفایت نیاز مردم کشورمان را می دهد و حتی ما توانایی خودمان را در زمینه صادرات واکسن کرونا نشان داده ایم، در حال حاضر واکسن های تولید داخل از اثربخشی خوبی در واریانت های مختلف برخوردار است و در حال اخذ تاییدیه های بین المللی هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: هیچ کدام از واکسن های موجود در کشور تاریخ انقضایشان نگذشته است و همگی توسط سامانه تیتک چک می شوند، در یک زمانی در دوران شیوع بیماری کرونا ملاک سفر به کشور ها تزریق واکسن های خاص و مورد تایید بود اما الان این ملاک تغییر پیدا کرده است، توصیه ما به مردم این است که دستورالعمل های بهداشتی را مانند زدن ماسک رعایت کنند و اقدام به تزریق دز یاد آور واکسن کرونا کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه