تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۵,۳۳۱,۰۲۰ مبتلا، ۱,۰۶۵,۵۵۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۳۳۹,۴۲۹ مبتلا، ۵۲۷,۳۳۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۳۳۹,۷۹۲ مبتلا، ۱۵۳,۵۰۱ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۲۷۹,۷۸۵ مبتلا، ۶۸۲,۵۶۰ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۸۰۸,۱۷۹ مبتلا، ۱۴۶,۵۰۴ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۶۰,۷۸۷ مبتلا، ۱۸۷,۰۱۸ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۲,۲۴۰,۳۳۱ مبتلا، ۲۶,۰۴۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۶۳۰,۹۹۸ مبتلا، ۱۷۴,۶۵۹ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۰۷۷,۶۷۴ مبتلا، ۳۸۳,۴۹۶ قربانی
10_ ژاپن ۱۶,۹۲۱,۶۵۳ مبتلا، ۳۶,۷۸۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۰۳ هزار و ۳۶۹ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۳۳۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه