هفته ۱۳۰ پاندمی کرونا در ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طبق آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور که از سوی وزارت بهداشت منتشر شد،  شمار شهرهای قرمز کرونایی سه رقمی شده و در حال حاضر ۱۰۶ شهر در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهر در وضعیت زرد و ۱۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.


رعایت ۳۳ درصدی پروتکل‌های ضدکرونایی

همچنین براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ "از ۲۲ تا ۲۹ مرداد ماه" به پایین‌ترین حد خود یعنی بالغ بر ۳۳.۰۵ درصد رسیده است.

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقایسه آن با تعداد موارد ابتلا به بیماری کرونا را از ۲۲ تا ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:


وضعیت کرونا در کشور در هفته ۱۳۰ همه‌گیری

بر این اساس، بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته چهارم مرداد ماه ۱۴۰۱ مصادف با هفته ۱۳۰ همه‌گیری در کشور، نشان می‌دهد که تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر ۳۱۱۱۶ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۷۶۰۴ نفر و تعداد موارد فوتی جدید ۴۹۱ نفر بوده است. در حالی که تعداد فوتی‌ها در هفته ماقبل ۴۵۴ نفر بود.


وضعیت کرونا در تهران

در استان تهران نیز تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در هفته اخیر، ۱۳۸۵ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۹۵۳ نفر و تعداد موارد فوتی تهران در هفته اخیر ۱۰۰ نفر بوده است.


کدام استان‌ها افزایش موارد بستری و فوتی‌ را داشته‌اند؟

در عین حال بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته اخیر مصادف با هفته ۱۳۰ همه‌گیری در کشور، ۱۱ استان‌ کرمان، فارس، یزد، آذربایجان غربی، البرز، مرکزی، کردستان، بوشهر، ایلام، سمنان و زنجان افزایش موارد بستری گزارش شده است.  

افزایش فوت نیز در ۱۲ استان‌ گزارش شده است که شامل تهران، کرمان، آذربایجان غربی، اصفهان، فارس، همدان، ایلام، لرستان، مرکزی، هرمزگان، کردستان و زنجان بوده است.

ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه