تاکنون بیش از ۶۰۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۵,۴۴۹,۶۰۶ مبتلا، ۱,۰۶۶,۰۸۲ قربانی
2_ هند ۴۴,۳۵۷,۵۴۶ مبتلا، ۵۲۷,۴۱۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۳۵۸,۶۲۴ مبتلا، ۱۵۳,۶۱۷ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۲۹۱,۰۸۲ مبتلا، ۶۸۲,۷۴۶ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۸۶۸,۶۳۹ مبتلا، ۱۴۶,۶۵۰ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۶۰,۷۸۷ مبتلا، ۱۸۷,۰۱۸ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۲,۴۴۹,۴۷۵ مبتلا، ۲۶,۱۶۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۶۶۰,۸۸۵ مبتلا، ۱۷۴,۷۹۷ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۱۵۰,۴۰۴ مبتلا، ۳۸۳,۶۱۷ قربانی
10_ ژاپن ۱۷,۳۲۵,۰۲۵ مبتلا، ۳۷,۲۷۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۱۰ هزار و ۷۰۲ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۴۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه