تاکنون بیش از ۶۰۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۵,۵۳۷,۹۹۴ مبتلا، ۱,۰۶۶,۴۱۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۳۶۸,۱۹۵ مبتلا، ۵۲۷,۴۵۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۳۸۷,۶۱۲ مبتلا، ۱۵۳,۷۰۵ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۳۱۱,۳۲۳ مبتلا، ۶۸۲,۹۴۱ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۹۲۱,۵۷۸ مبتلا، ۱۴۶,۷۹۷ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۶۰,۷۸۷ مبتلا، ۱۸۷,۰۱۸ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۲,۵۸۸,۶۴۰ مبتلا، ۲۶,۲۲۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۶۹۶,۲۴۲ مبتلا، ۱۷۴,۹۳۱ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۱۸۱,۳۷۱ مبتلا، ۳۸۳,۶۸۶ قربانی
10_ ژاپن ۱۷,۵۱۹,۲۴۸ مبتلا، ۳۷,۵۹۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۱۳ هزار و ۹۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۵۰۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه