طرح دارویار اقدامی مهم در حمایت از تولید داخلی در حوزه دارو است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی گفت: وضعیت کووید۱۹ در دو سه هفته اخیر تقریبا ثابت مانده و چه در مبتلایان و چه در موارد فوتی با  افزایش جدی مواجه نبودیم، شیوع این بیماری در برگیرنده سه موج ابتلا، بستری و مرگ‌ومیر است، در این پیک تاکنون دو موج یا مرحله را پشت سرگذاشتیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه آمار مرگ و میرها در این مقطع پایین است اضافه کرد: برآورد ما از رفتار ویروس این است که در فصل سرما با خطر بیشتری روبرو است و لذا با توجه به در پیش بودن فصل سرما و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های توصیه می‌شود که شهروندان برای کنترل بیماری نسبت به تزریق دز یادآور اقدام کنند، از شهروندان کشور درخواست داریم چنانچه ۶ ماه از تزریق آخرین واکسن آنها گذشته است دز یادآور خود را تزریق کنند.

وی عملکرد دولت در مقابله با کرونا را موفق خواند و تصریح کرد: دولت در حوزه واکسیناسیون عملکرد بسیار خوبی داشته است، عموم مردم و خصوصا افراد سالمند، شهروندان دارای بیماری زمینه‌ای و آن دسته از شهروندان که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند که حتما نسبت به تزریق دزها یادآور اقدام کنند.

عین اللهی از خرید ۷۷ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس خبر داد و گفت: این تعداد خرید آمبولانس و اتوبوس آمبولانس روز گذشته تحویل ستاد اربعین شد و قرار است که بعد از ایام اربعین در سطح کشور و در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شوند.

به گزارش ایسنا وزیر بهداشت در پایان در خصوص اجرای طرح دارویار گفت: کرد و گفت: این طرح در راستای حمایت از صنایع و تولید داخلی و همچنین با هدف کاهش هزینه های مردم اجرایی شده است، با اجرای طرح دارویار مردم هیچ افزایش قیمتی را در حوزه داروها پرداخت نمی کنند چرا که در قالب این طرح هزینه های بیشتر از طریق بیمه ها پرداخت می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه