اهمیت ارایه "مشاوره‌های پزشکی" برای زائران پیاده‌روی اربعین
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس زاده در آیین افتتاحیه اولین کنگره بین المللی سلامت در اربعین گفت: بحث بهداشت و درمان در اربعین از معقوله های بسیار مهم است چرا که مردم کشور ها با شرایط جسمانی متفاوتی در این مراسم حضور پیدا می کنند و در برخی مواقع زائران مسائل جسمانی خود را رعایت نمی کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با تاکید بر لزوم توجه به بخش غربالگری و پیشگیری گفت: در برخی موارد افراد دچار صدماتی می شوند. گاهی بیمارانی که در این مراسم شرکت می کنند، نسبت به بیماری‌شان خودآگاهی ندارند. به خصوص افراد دیابتی باید مراقب باشند دچار کمبود آب، گرمازدگی و تشنگی نشوند که در همین راستا نقش پیشگیری و مشاوره دادن به این افراد بسیار ضروری است.  

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در حال حاضر کتابچه مدون علمی مناسب با انواع و اقسام بیماری‌ها وجود ندارد، اما به شکلی مدون در سال آینده کتابچه مشخصی را برای انواع و اقسام بیماری‌ها در خدمت امدادگران، بیماران، پزشکان و .. خواهیم گذاشت که به صورت موثر از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنیم، این همایش از این نظر ارزشمند است که برخورد علمی‌تر با مسائل بهداشت، پیشگیری و درمان در مباحث اربعین داشته باشیم و کار علمی ارزشمندی را در راستای برگزاری هر چه بهتر این مراسم انجام دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه