تاکنون بیش از ۶۰۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۶,۱۴۹,۰۱۶مبتلا، ۱,۰۶۹,۷۴۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۲۹,۲۵۸ مبتلا، ۵۲۷,۸۷۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۵۰۹,۹۶۱ مبتلا، ۱۵۴,۰۳۹ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۴۱۴,۰۱۱ مبتلا، ۶۸۳,۹۱۴ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۰۹۵,۸۵۴ مبتلا، ۱۴۷,۲۲۳ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۹۲,۸۷۵ مبتلا، ۱۸۷,۷۶۱ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۳,۲۴۶,۳۹۸ مبتلا، ۲۶,۷۶۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۸۴۵,۹۴۳ مبتلا، ۱۷۵,۵۰۵ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۴۸۲,۶۴۸ مبتلا، ۳۸۴,۲۵۴ قربانی
10_ ژاپن ۱۸,۷۷۲,۰۰۴ مبتلا، ۳۹,۵۶۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۹۹ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۸۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه