ثبت بیش از ۶۰۸ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنج شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۶,۳۴۷,۹۷۱ مبتلا، ۱,۰۷۱,۴۲۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۳۶,۳۳۹ مبتلا، ۵۲۷,۹۱۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۵۲۹,۲۰۱ مبتلا، ۱۵۴,۰۹۳ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۴۷۲,۶۷۹ مبتلا، ۶۸۴,۰۲۹ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۱۸۴,۵۵۳ مبتلا، ۱۴۷,۴۹۴ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ مبتلا، ۱۸۸,۲۴۲ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۳,۳۲۷,۸۹۷ مبتلا، ۲۶,۸۷۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۸۶۷,۷۵۷ مبتلا، ۱۷۵,۵۹۵ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۵۲۸,۹۶۹ مبتلا، ۳۸۴,۳۴۶ قربانی
10_ ژاپن ۱۸,۹۳۹,۳۴۴ مبتلا، ۳۹,۸۸۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۸ هزار و ۹۶۱ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۸۶۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه