تاکنون بیش از ۶۰۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۶,۵۸۱,۰۰۲ مبتلا، ۱,۰۷۲,۶۷۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۴۹,۷۲۶ مبتلا، ۵۲۷,۹۶۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۵۶۴,۲۴۶ مبتلا، ۱۵۴,۱۸۹ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۵۰۵,۳۵۱ مبتلا، ۶۸۴,۳۳۴ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۲۴۷,۸۲۸ مبتلا، ۱۴۷,۷۶۲ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ مبتلا، ۱۸۸,۲۴۲ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۳,۴۹۷,۰۴۸ مبتلا، ۲۷,۰۱۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۹۰۷,۴۱۳ مبتلا، ۱۷۵,۷۵۴ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۶۲۹,۶۸۲ مبتلا، ۳۸۴,۵۳۲ قربانی
10_ ژاپن ۱۹,۲۲۸,۰۸۲ مبتلا، ۴۰,۵۴۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۹۱۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه