تاکنون بیش از ۶۱۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۶,۶۲۶,۳۳۷ مبتلا، ۱,۰۷۲,۹۴۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۶۲,۴۴۵ مبتلا، ۵۲۸,۰۰۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۵۹۲,۷۳۷ مبتلا، ۱۵۴,۱۸۹ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۵۱۷,۷۷۰ مبتلا، ۶۸۴,۴۲۷ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۲۴۷,۸۲۸ مبتلا، ۱۴۷,۷۶۲ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۳,۶۰۶,۷۴۰ مبتلا، ۲۷,۱۴۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ مبتلا، ۱۸۸,۲۴۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۹۳۸,۲۶۹ مبتلا، ۱۷۵,۸۳۲ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۷۲۹,۴۲۳ مبتلا، ۳۸۴,۷۱۱ قربانی
10_ ژاپن ۱۹,۴۵۰,۲۲۲ مبتلا، ۴۱,۰۵۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۳ هزار و ۸۷ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۹۹۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه