تاکنون بیش از ۶۱۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۶,۶۴۳,۱۷۲ مبتلا، ۱,۰۷۲,۹۷۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۶۶,۸۶۲ مبتلا، ۵۲۸,۰۳۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۵۹۶,۱۸۰ مبتلا، ۱۵۴,۲۷۳ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۵۲۵,۴۳۸ مبتلا، ۶۸۴,۵۰۳ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۲۹۷,۵۳۷ مبتلا، ۱۴۷,۸۶۱ قربانی
6_کره جنوبی ۲۳,۷۰۶,۴۷۷ مبتلا، ۲۷,۱۹۳ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ مبتلا، ۱۸۸,۲۴۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۹۴۴,۸۷۷ مبتلا، ۱۷۵,۸۷۲ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۷۷۱,۱۱۳ مبتلا، ۳۸۴,۷۸۷ قربانی
10_ ژاپن ۱۹,۵۳۴,۵۱۷ مبتلا، ۴۱,۲۹۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۴ هزار و ۱۸۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه