تاکنون بیش از ۶۱۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۷,۰۲۶,۰۰۱ مبتلا، ۱,۰۷۵,۳۳۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۴۸۸,۴۶۸ مبتلا، ۵۲۸,۱۲۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۶۸۲,۱۹۳ مبتلا، ۱۵۴,۴۶۸ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۵۶۳,۹۲۰ مبتلا، ۶۸۴,۸۶۶ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۴۵۲,۲۵۰ مبتلا، ۱۴۸,۲۹۹ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۳,۹۷۶,۶۷۳ مبتلا، ۲۷,۴۲۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۵۴,۵۱۹ مبتلا، ۱۸۹,۰۲۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۰۲۰,۱۵۴ مبتلا، ۱۷۶,۱۵۷ قربانی

9_ ژاپن ۱۹,۹۸۲,۰۵۶ مبتلا، ۴۲,۳۱۳ قربانی
10_ روسیه ۱۹,۹۶۰,۲۹۵ مبتلا، ۳۸۵,۱۶۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۷ هزار و ۷۸۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۱۳۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه